Doprava ZDARMA | Platí u objednávek nad 1000 Kč na výdejní místo GLS

Jak vyndat klíště psovi nebo kočce rychle a bez bolestí?

Sezóna klíšťat je v plném proudu. Letošní mírná zima byla pro klíšťata jako dělaná. Odborníci dokonce předpovídají, že jich v tomto roce bude rekordní množství. Tyto malé potvůrky otravují život nejen nám, lidem, ale také našim čtyřnohým mazlíčkům. Kočkám, psům, ale i králíčkům a jiným domácím zvířatům. Jak vyndat klíště našemu domácímu mazlíčkovi?


Stoprocentně jsme proti nim chránění pouze u nás doma, jinak na nás číhají prakticky všude – na zahradě, za domem, ve městě, v parku, v lese. Proto se každému z nás bude dozajista hodit jednoduchý a rychlý postup, jak vyndat klíště svému pejskovi, kočičce či jinému domácímu mazlíčkovi. Čtěte dále a vše se dozvíte.

jak vyndat klíště

Jak vyndat klíště bezpečně

S klíštětem se ve svém životě setká snad každý chovatel. Mnohdy je ale jeho vytažení osinou v zadku. Většinou drží jako přikované a přes srst pejska nebo kočky se k němu velice špatně dostává.


A ač už na trhu existují nejrůznější finty a pomůcky, jako například speciální pinzety, kleštičky, karty na klíšťata nebo oleje, pořád to nejsou stoprocentně účinné a jednoduché možnosti.


Naštěstí pro vás spatřil světlo světa nový vynález – Elektrický hřeben proti klíšťatům pro psy a kočky. Jak funguje?

jak vyndat klíště

Vytažení klíštěte s elektrickým hřebenem

S elektrickým hřebenem proti klíšťatům pro psy a kočky je vyndání klíštěte stejně jednoduché, jako každodenní pročesávání srsti vašeho čtyřnohého kamaráda. Stačí hřeben zapnout a začít s ním kartáčovat srst vašeho mazlíčka.


Hřeben je zkonstruován tak, aby při vyčesávání nedošlo ke kontaktu s kůží zvířete, ale zároveň, aby při vyčesávání zahubil klíšťata a ostatní parazity bez použití jakýchkoliv chemických prostředků. Hřeben se vryje hluboko do kožíšku a uvolní mírný elektrický náboj, který nechtěné parazity okamžitě zabije.


Nemusíte se ale ničeho bát, váš kamarád žádný elektrický šok nedostane a ani jeho srst elektrický náboj nijak nepoškodí.

Jak vyndat klíště a zlikvidovat ho?

Ovšem tím, že jste klíště úspěšně vyndali, ještě nemáte úplně vyhráno. Nyní je zapotřebí klíště bezpečně a spolehlivě zlikvidovat. Na výběr máte několik možností, jak se s klíštětem vypořádat:

  • Spláchnout do záchodu
  • Zabalit do ubrousku a zapálit
  • Podržet v dlouhé pinzetě a spálit přímo nad plamenem
  • Vhodit do lahvičky s lékárenským lihem

Rozhodně klíště nerozmačkávejte, neštípejte mezi nehty, nevkládejte do mikrovlnky ani nevyhazujte jen tak do koše. Tak se totiž klíštěte nezbavíte.

jak vyndat klíště

Špatně vytažené klíště

Zároveň postižené místo, kde bylo klíště přisáté, ještě během následujících tří týdnů po vytažení kontrolujte. Pokud se objeví menší červený flíček nebo zarudlá boulička, která svědí, je to naprosto normální reakce a nemusíte se ničeho bát.

Jestliže se ale skvrna začne zvětšovat nebo uprostřed vybledne, navštivte co nejdříve vašeho veterináře a nechejte svého domácího mazlíčka vyšetřit.

Jak rozhodně nevytahovat klíště

Nakonec zde máme několik rad, jak rozhodně nikdy za žádných okolností klíště vašemu psovi nebo kočce nevytahovat:

  • Na klíště nelijte žádné oleje, líh nebo krém. Riskujete totiž, že začne zvracet do ranky, a zvýší se tak pravděpodobnost závažné infekce.
  • Přisáté klíště nemrazte sprejem ani ho nepalte cigaretou. Opět tak totiž riskujete zvracení do ranky a přenos infekce.
  • Klíště ani nevytáčejte. Není totiž v rance přišroubované. Násilné vytáčení pak opět může způsobit zvracení do ranky a tedy i přenos infekce.
  • Nevytahujte klíště pomocí nehtů. Použijte raději speciální elektrický hřeben.

jak vyndat klíště

Pokud nechcete nic riskovat a chcete si být jisti, že jste klíště vytáhli správně, použijte elektrický hřeben proti klíšťatům pro psy a kočky. Je 100% bezpečný pro štěňata, psy, koťata, kočky i pro starší zvířata. A klíšťata nebudou mít šanci!

 

Elektrický hřeben proti klíšťatům

pro psy a kočky
.
Spolehlivě a bezpečně zlikviduje blechy a kožní parazity
bez chemikálií.

.

Pošlete to dál:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *